بررسی تخصصی OnePlus 7Pro


جزئیات ظاهری دستگاه
جلوی گوشی صفحه‌نمایش توانسته 88.1 درصد از قاب جلو را به خودش اختصاص بدهد. این صفحه لبه‌هایی خمیده دارد و حاشیه‌هایش در کناره‌ها و بالا بسیار کم است. خروجی صدای مخاطب در این گوشی کاملا به لبه بالایی گوشی چسبیده و سنسورهای نور و مجاورت هم در این خروجی قرار گرفته‌اند. این خروجی صدای مخاطب به علاوه نقش اسپیکر دوم را هم بازی می‌کند.

سمت راست کلیدهای ولووم را می‌بینیم که کاملا به هم چسبیده‌اند. بالای این کلیدها خط‌های آنتن مشاهده می‌شود.

سمت چپ کلید پاور را زیر کلیدی اسلایدی می‌بینیم که این کلید اسلایدی در سه حالت تنظیم می‌شود. کلید اسلاید طراحی‌ای متفاوت با کلید ولوم دارد و رویش شیاردار طراحی شده به سبب اینکه قرار است با انگشت به بالا و پایین کشیده شود و به همین خاطر باید انگشت رویش گیر کند.

پایین گوشی درگاه ارتباطی دستگاه قرار گرفته که از نوع تایپ سی است و کنار خودش درگاه سیم‌کارت‌ها، میکروفون اصلی و اسپیکر را می‌بینید. درگاه سیم‌کارت‌ها در وان پلاس 7 پرو از دو سیم کارت همزمان پشتیبانی می‌کند اما با خارج کردن آن با درگاهی بزرگ و بلند روبرو نیستیم و برای اینکه اندازه کوچکی داشته باشد طراحی به صورتی است که سیم‌کارت‌های خودتان را باید در دو طرف آن بگذارید و البته پشتیبانی از درگاه کارت حافظه خارجی هم وجود ندارد.

بالای گوشی میکروفون دوم را می‌بینیم که در کنار درگاه دوربین سلفی قرار گرفته.

قاب پشتی که زیباترین بخش آن به حساب می‌آید میزبان 3 لنز برای دوربین اصلی است که در قاب مشکی رنگ و مجزا از دیگر بخش‌های قاب پشتی قرار گرفته‌اند. فلش LED خارج از این قاب در نظر گرفته شده و لوگوی وان پلاس هم زیر آن دیده می‌شود و در نهایت نام وان پلاس را می‌بینیم که در پایین‌ترین بخش قاب پشتی دیده می‌شود.